İptal İade Değişim

Talep Oluştur

Aşağıda yer alan formdan iade veya değişim talebinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Ürünü Gönder

Ürünü size en yakın Yurtiçi Kargo şubesine teslim ediniz.

Aras Kargo Anlaşma Numaramız : 1935248850943

Talebiniz Onaylansın

İade veya değişim talebiyle gönderdiğiniz ürün aynı gün kontrol edilerek; herhangi bir sorun yok ise onay verilir.

Paranız İade Edilsin

İade talebinde bulunduysanız; talep onayı sonrası 3 gün içinde para iadesi gerçekleşir.

Değişim talebinde bulunduysanız; talep ettiğiniz ürün tekrar kargoya teslim edilir.

Talep Oluştur

 • Değerli Turuncu Sepet müşterisi, bu sayfadan siparişiniz için iptal veya değişim talebi oluşturabilirsiniz.
 • Ürün değişim ve iptal taleplerini bu kanal ile bizlere bildirmeden kargoya vermeyiniz.
 • Ürünle birlikte tarafınıza gönderilen faturanın her iki nüshasını da ürünle beraber gönderiniz.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, alıcıların mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve herhangi bir cezai şart ödemeden satın aldıkları ürünleri iade etme hakları vardır.

Alıcılar, cayma süresi (teslimat tarihinden itibaren 14 gün) içinde iptal iade değişim sayfasından iade talep ederek cayma hakkını kullanmaları gerekir.

İade talebi Başlatılan siparişe dair ürünü, en yakın Aras kargo şubesine teslim etmesi yeterlidir. Teslimat aşamasında kargo yetkilisine Firma Anlaşma Numarası : “1935248850943” nı belirtmeleri yeterli olacaktır. Herhangi bir bedel ödemenize gerek yoktur.

Alıcının, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:

 • Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
 • Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
 • Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri,
 • Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
 • Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)

Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti Turuncu Sepet’e aittir. Alıcılar, ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır. Bununla birlikte, anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo dışında bir kargo firmasıyla göndermeniz durumunda ücreti alıcı öder.

Ücretsiz gönderim için; iade edeceğiniz ürünü, orijinal ambalaj ve faturası ile birlikte, size en yakın Aras Kargo şubesine “1935248850943” anlaşma kodumuzu belirterek teslim ediniz.

Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene ederek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır.

Teslim alınan ürünün, hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilmiş hükmündedir.

Alıcı, teslimattan sonra ürünü özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte orijinal ambalaj, aksesuarları ve faturası da iade edilmelidir.

Ürünü kargoya teslim etmeden önce, ürünün size hasarsız ulaşması (teslim alınan ürünler hasarsız teslim edildiği kabul edilir) için gösterilen hassasiyetle ürünü paketleyip göndermeniz gerekmektedir.

İade veya değişim ürünün tekrar mağazaya hasarsız ulaşması alıcının sorumluluğundadır.

 • İade etmek istediğiniz ürün mağazamıza ulaştıktan ve iade onayı verildikten sonra; bankaların süreç ve uygulamalarına göre para iadesinin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması ortalama 3 günlük bir süreyi bulabilir.
 • İade edilen ürün bedeli, hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.
 • Siparişle birlikte ödemesini yaptıysanız kargo ücreti de para iadesiyle birlikte yatırılır.
 • Para iadesi ödemenin yapıldığı şekilde, karşı işlem olarak yapılır (Örneğin: Kredi kartı ile yapılan alışverişin para iadesi aynı kredi kartına yapılır. Bu işlem için; EFT veya Havale ile gönderim yapılmaz.)