Sıkça Sorulan Sorular

Alışveriş yapabilmeniz için üye olmanıza gerek yoktur. İstediğiniz ürünü,  üye olmadan satın alabilirsiniz. Misafir kullanıcı olarak verdiğiniz siparişi, size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkinden takip edebilirsiniz.

Evet, Aras Kargo ile kapıda nakit ödeme imkanı sunmaktayız.
Ancak “Kapıda Ödeme” seçeneği ile yapılan alışverişler sonrası muhasebe departmanımız tarafından 0850 304 6867 nolu iletişim hattımız ile aranarak sesli onayınız alınacaktır.
Onayınıza mukabil siparişiniz 5 TL kapıda ödeme hizmet bedeli (kargo firması tarafından alınan bir bedel) eklenerek tarafınıza gönderilecektir.
Kapıda Ödeme yöntemi ile verilen sipariş teslim alınmadığında; bu işlemden doğan kargo bedeli ve kapıda ödeme hizmet bedeli müşteriden talep edilir.

turuncu-sepet.com özel kampanyalardan, alışveriş puaanları ve kuponlarından sadece üyeler faydalanabilir.

Fatura adresinizi teslimat adresiyle aynı seçebilir veya farklı bir adres girebilirsiniz.

Sipariş aşamasında; “Farklı bir adrese gönderilsin mi?” seçeneğini işaretleyerek farklı bir adres girmeniz mümkün

Hafta içi Saat 16.00’a kadar verilen siparişler, Cumartesi saat 10:00 a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir. Diğer durumlarda bir sonraki mesai gününde kargoya teslim edilir.

Mağazamız, ürünü kargoya verdikten sonra ortalama 1-3 iş günü içerisinde kargonuz elinize ulaşır. Resmi ve idari tatiller bu süreye dahil değildir.

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü teslim alabilir. Kargo görevlileri, eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon bilgisi bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü 3 gün boyunca bekletir ve bu süre içinde size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra tekrar kargo talebinde bulunmanızı öneririz. Ürün çoktan mağazaya ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mağazamızda tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken titizlikle hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir. Böyle bir durumda yapmanız gerekenler şöyle;

Ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın.
Herhangi bir hasar gördüğünüzde Hasar Tespit Tutanağı* hazırlatın.
Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.
Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve Hasar Tespit Tutanağı hazırlamalarını istemeniz gerekir.
Ürünü, Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte mağazamıza geri gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.
Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.

Ürünü teslim alırken orijinal kutusunda, kargo paketinde veya üründe hasar, darbe, kırık, kusur tespit ettiğiniz durumlarda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturabilirsiniz. Kargo görevlileri, ürün teslimatı sırasında ürünü kontrol etmenizi beklemek zorundadır.

Henüz kargo girişi yapılmamış siparişlerinizi; Hesabım/Siparişler sayfasında listelenen ve iptal etmek istediğiniz siparişin en sağında yer alan; “İptal” butonuna basarak iptal talep edebilirsiniz.

Bu işlem sonrası siparişinizin durumu; “İptal Talep Edildi” konumuna getirilir. Kısa bir süre sonra iptal talebiniz onaylanarak para iadesi gerçekleştirilir.

Teslimattan sonra 14 iş günü hiçbir gerekçe göstermeksizin sadece 4 adımda siparişinizi iade edebilirsiniz.

Bunun için İade sayfasında yer alan yönergeleri izlemeniz yeterli olacaktır.

Ürünü teslim aldınız ve herhangi bir sebeple değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda;

Değişim sayfasında yer alan yönergeleri izlemeniz yeterli olacaktır.